UWAGA! Ten serwis używa cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie)
Obowiązkowy Certyfikat zgodności GOST-R z regulaminem technicznym
   Jesteś tutaj:   Strona główna >> CERTYFIKAT GOST >>

certyfikat gost kontaktŚwiadectwo Higieniczne
Certyfikat UkrSepro
Deklaracja UkrSeproCertyfikat BELGISWyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.

Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.

Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.

Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2012-2015.

Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.
Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.

Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.


Od 1 lipca 2012 roku producenci wody mineralnej będą musieli zmierzyć się z nowymi wymaganiami GOST dotyczących produkcji wody mineralnej. .

Producentów czekają znaczące zmiany, które mocno wpłyną na jakość produkcji. Na przykład do dzisiaj producentom którzy nieuczciwie nazywali swoją produkcję np. Woda Borżomi a w rzeczywistości taka woda nie była rozlewana w miejscowości o jednobrzmiącej nazwie, nic nie groziło. Po 1-wszym lipca nie będzie dopuszczana do obrotu produkcja nieuczciwa, to zmienią nowe regulacje GOST GOST na wodę mineralną, który obowiązuje dzisiaj został przyjęty jeszcze za w czasach ZSRR i w ciągu ponad 20 lat nie wnoszono żadnych poprawek do ustalonych norm. Takie niedopatrzenie doprowadziło do sytuacji w której obecnie stosowanie nazw niedozwolonych (plagiatów) utrzymuje się na poziomie 30% w porównaniu do lat kiedy ustalano GOST dla wody mineralnej wynosił on 0% . Nowe standardy powinny obniżyć ten poziom do 10%.

Ogólnie rzecz biorąc, nowe regulacje zakażą używania w nazwie produktu nazw geograficznych, jeśli miejsce produkcji nie ma nic wspólnego z nazwą miejsca które może się znaleźć na etykietce. Wprowadza się też zmiany w procesie wytwarzania wody, standard GOST będzie wymagał stabilności właściwości wody, czyli nie może ona zmieniać składu i właściwości w terminie który jest wskazany jako końcowa data polecana do spożycia produktu.

Większość dużych producentów wód mineralnych wypowiada się za wprowadzeniem nowego GOSTu, lecz pojawiają się również sprzeciwy. W Rosji np. kilku producentów wykorzystuje w swoich przedsiębiorstwach wodę ze źródła Esentuki, są to źródła z jednego z kurortów Rosji. Tacy producenci nie będą mogli wykorzystywać po wprowadzeniu nowego GOSTu nazwy Esentuki, tylko inną, ustaloną według twórców nowego standardu GOST. Wiąże się to ze zmianą całej marki a zarazem z utratą klientów.

W przypadku pytań o certyfikat GOST-R w Rosji prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami.


Certyfikacja w Rosji NA UKRAINIE BIAŁORUŚ KAZACHSTAN Swiadectwo Panstwowej Rejestracji A u t o r o