UWAGA! Ten serwis używa cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie)
Obowiązkowy Certyfikat zgodności GOST-R z regulaminem technicznym
   Jesteś tutaj:   Strona główna >> CERTYFIKAT GOST >>

certyfikat gost kontaktŚwiadectwo Higieniczne
Certyfikat UkrSepro
Deklaracja UkrSeproCertyfikat BELGISWyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.

Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.

Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.

Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2012-2015.

Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.
clo i GOST-R

Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.


Federacja Rosyjska podjęła decyzję o zwiększeniu należności celnych na przywóz skórzanych butów z zagranicy. Rosyjskie władze poinformowały o tym wszystkich uczestników unii celnej.

Komisja do spraw obuwia był zdania, że nadszedł czas, aby zwiększyć cła na niektóre importowane z zagranicy skórzane buty. Białoruś w pełni poparła decyzję, gdyż wcześniej podniosła tę kwestię wielokrotnie. Zdaniem szefa garbarzy i szewców związku z Rosji, podniesienie opłaty nie powinno spowodować znacznego wzrostu sprzedaży detalicznej obuwia. Jeżeli wzrośnie cena importu obuwia to będzie to tylko i wyłącznie wina spekulantów.

Prosty przykład, koszt jednej pary skórzanych butów importowanych z zagranicy to około 650-700 rubli. Jednak to samo obuwie w sklepie to już cena rzędu 1200-1300 rubli. Według obliczeń ze wzrostem ceł na import obuwia skórzanego do 15% jego cena detaliczna nie powinna wzrosnąć o więcej niż 50 rubli za parę.

Kilka lat temu zmniejszono tę opłatę o 10%, ale konsumenci nie otrzymywali oczekiwanego spadku cen. Wzrost byłby uzasadniony, jako że rząd stara się dać impuls do rozwoju krajowego przemysłu lekkiego, w celu wspierania krajowych producentów obuwia. Najprawdopodobniej podniesienie ceł na przywóz obuwia prowadzi do tworzenia nowych produkcji obuwia na terenie Federacji Rosyjskiej.

Podniesienie podatków może wystąpić jedynie po zatwierdzeniu ich przez Komisję Unii Celnej. Jednym z przeciwników wprowadzenia nowych cen może okazać się Kazachstan, którego rynek jest przepełniony importowanym obuwiem.

W przypadku pytań o certyfikat GOST-R w Rosji lub niejasności prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami.

Certyfikacja w Rosji NA UKRAINIE BIAŁORUŚ KAZACHSTAN Swiadectwo Panstwowej Rejestracji A u t o r o