UkrSepro certyfikacja na  Ukrainie
KONTAKT       

certyfikat gost kontaktŚwiadectwo Higieniczne
Certyfikat UkrSepro
Deklaracja UkrSeproCertyfikat BELGISWyznaczono datę wprowadzenia nowych przepisów technicznych Unii Celnej.

Znaczny wzrost cła na skórzane obuwie importowane do Federacji Rosyjskiej.

Nowe wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń i maszyn.

Rosja: o perspektywach i programie rozwoju na lata 2012-2015.

Rosja: od 1 lipca 2012 roku nowy GOST na wodę mineralną.
Certyfikat UkrSEPRO na Ukrainie

Certyfikacja na Ukrainie: certyfikat UkrSEPRO. Certyfikat zgodności Ukrainy.


Certyfikat UkrSEPRO jest dokumentem, który potwierdza zgodność produkcji ze wszystkimi wymaganiami i normami obowiązującymi na terytorium Ukrainy. Wartość formalną Certyfikatu UkrSEPRO można przyrównać do Certyfikatu ISO9000 – z tą różnicą, że UkrSEPRO jest Certyfikatem wewnętrznym Ukrainy, a ISO9000 – Europy Zachodniej. Certyfikat UkrSEPRO jest odpowiednikiem rosyjskiego GOST-R. Od posiadanie certyfikatu zależy decyzja służb celnych o pozwoleniu na przekroczenie granicy transportu z określoną produkcją. Nawet jeśli służby celne z jakiegoś powodu przepuszczą nie certyfikowaną produkcję na terytorium Ukrainy, to taka produkcja w rzeczywistości nie ma szans by trafić do legalnych punktów dystrybucji (sklepy, centra handlowe etc.), od dzisiaj każdy, z wyjątkiem nielegalnych dystrybutorów, wymaga Certyfikatu UkrSEPRO.

Na Ukrainie sukcesywnie zwiększa się kontrola sprzedawców, producentów i dystrybutorów, służby kontrolujące wymagają w pierwszej kolejności kompletu dokumentów i Certyfikatów. Certyfikat zgodności UkrSEPRO jest wydawany przez niezależny akredytowany organ.

Certyfikat UkrSEPRO może być dobrowolny i obowiązkowy. Rodzaj certyfikacji określony jest w Ustawie o obowiązkowej certyfikacji Nr 28 od 01.02.2005 roku. Dobrowolna certyfikacji przeprowadza się na wniosek producenta, który bez względu na listę zawartą w Ustawie nr 28, chce potwierdzić jakość produkowanej przez siebie produkcji. Ma to na celu profilaktyczne sprawdzenie jakości oraz dodatkowe zagwarantowanie odbiorcy wysokiej jakości produktu. Obowiązkowa Certyfikacja w systemie UkrSEPRO odbywa się według 3 schematów:

  • Certyfikat zgodności Ukrainy na partię produkcji z kontrolą przedsiębiorstwa;
  • Certyfikat zgodności Ukrainy na partię produkcji z atestacją przedsiębiorstwa;
  • Certyfikat zgodności Ukrainy na partię produkcji.


Wnioskodawca sam wybiera dogodny schemat certyfikacji UkrSepro. Producent może ubiegać się o Certyfikat zgodności Ukrainy z terminem ważności od kilku miesięcy do 5 lat. W systemie UkrSEPRO zarówno oryginały jak i kopie Certyfikatów są wydawane na oficjalnych formularzach z hologramem. Te same formularze obowiązują przy obowiązkowej i dobrowolnej certyfikacji. W systemie Ukrsepro wyróżnia się 3 modele certyfikacji

  • Certyfikacja na partię produkcji;
  • Certyfikacja na jednorazową dostawę;
  • Certyfikacja na seryjną produkcję;


W przypadku pierwszych 2-óch modeli można otrzymać certyfikat z terminem ważności od 6 miesięcy do 1 roku na konkretną produkcję i na konkretnego odbiorcę, z kolei 3 model jest najbardziej uniwersalny, bo pozwala określić nieograniczoną ilość odbiorców poprzez wpisanie tylko producenta do Certyfikatu. Na podstawie protokółu badań jest wydawany Certyfikat w systemie UkrSepro.W przypadku pytań o koszt certyfikacji UkrSepro na Ukrainie lub niejasności prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi Ekspertami.

Certyfikacja w Rosji NA UKRAINIE BIAŁORUŚ KAZACHSTAN Swiadectwo Panstwowej Rejestracji A u t o r o